Sıkça Sorulan Sorular

Great Loom’dan satın aldığınız her ürünü/ürünleri-cayma hakkı kullanılamayacak ürünler hariç olarak-, teslim veya satış sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde ürün hasarlı olmasa dahi -hiçbir gerekçe belirtmeksizin- iade edebilirsiniz.

İade için, satın aldığınız ürünü/ürünlerin paketi hasar görmemiş ve kullanılmamış olmaları kaydıyla, cayma hakkına dair yazılı bildirimde bulunulması gerekmektedir.

Bu bildirimin Great Loom’a ulaşmasını takiben bildirimin ulaştığına ilişkin teyit bilgisi tarafınızla paylaşılacak ve bildirimin ulaşma tarihini takiben de 14 (on dört) gün içinde cayma hakkına konu ürünün/ürünlerin bedeli ödeme şekline uygun bir şekilde tarafınıza iade edilecektir.

İade edilecek ürünlerin mutlaka ürün faturasının orijinali ile birlikte teslimi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Ancak, fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler iade edilemeyecektir.

Normal şartlar altında siparişinizi verdikten sonraki 2-4 iş günü içerisinde ürününüz/ürünleriniz belirttiğiniz adrese teslim edilir.

Sitemizde bulunan Havale/EFT seçeneğini kullanarak satın alma yapabilirsiniz.

Evet, kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme seçeneğimiz var.

Kredi kartı ile tek çekim veya taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

Ürünlerimizin her biri şık tasarımlı kutularında müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Hediye olduğu belirtilen ürünlerin kutularına hediye notunuzu ekleyerek kargo kutularına koyuyoruz.

Ürünlerimizin her biri şık tasarımlı kutuları içerisinde sunulan raf ürünleridir. Kutularımız, sürdürülebilir ormanlardan elde edilen, geri dönüştürülmüş kraft malzeme kullanılarak hazırlanmıştır.

Tütsüler

Ritüel Kitleri, Palo Santo, White Sage

Orta ve Güney Amerika’da bulunan, “Kutsal ağaç” anlamına gelen Palo Santo’nun kuruyan ve kendiliğinden dökülen dalları toplanıyor ve tütsü olarak kullanılıyor.

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayın.

Palo Santo ağacının kokusunda, narenciye, nane, çam notaları vardır.

Palo Santo’nun içinde hiçbir katkı maddesi yoktur ve %100 doğaldır. Kuruyan Palo Santo ağaç dalları toplanır ve yakılmak üzere küçük parçalar haline getirilir. Palo Santo’nun doğal bileşeni, antidepresanların yapımında kullanılan limonene açısından zengindir.

Palo Santo ağaç tütsü parçaları elle şekillendirilir, fabrikasyon bir üretim yoktur. Kalınlıkları birbirinden farklı olabilir.

Palo Santo ağaçlarını ve dallarını kesmek yasak. Tütsüler, düşen dallardan elde ediliyor. SERFOR Sertifikalı tütsülerimiz, Peru’da devlet kontrolünde sürdürülebilir tarım yöntemleri kullanan yerel halk tarafından toplanıp Great Loom için hazırlanıyor ve özenle paketlenerek sizlere ulaşıyor.

SERFOR (Servicio Nacional Forestal y de Fauna Silvestre) hakkında bilgi için:

http://www.fao.org/south-south-gateway/database/detail/en/c/346495/
https://www.gob.pe/serfor

Palo Santo’nun Beş Şifası ve Kuru Dallardan Gelen Güzel Kokulu Şifa: Palo Santo başlıklı yazılarımızdan detaylı olarak Palo Santo’nun yararlarını öğrenebilirsiniz.

Palo Santo’yu her gün birkaç kez, birkaç dakika yakarak kullanabilirsiniz. Ayrıca kendinize ayırdığınız özel zamanlarda örneğin meditasyon ya da yoga pratikleri öncesi bulunduğunuz alanın enerjisini temizlemek, havasını tazelemek için kullanabilirsiniz. Günlük kullanım için de sabahları güne başlarken ve gece uyumadan önce, enerjinizi düşük hissettiğiniz zamanlarda, dikkatinizi toplamakta zorlandığınızda, kendinizi depresif ve çökkün bir enerji halinde hissettiğinizde, Palo Santo ağaç tütsünüzü yakabilirsiniz.

Palo Santonuzu yakmadan önce bulunduğunuz alanın havasını tazeleyin, pencereleri açın… Daha sonra Palo Santo tütsünüzü yakın, dumanın odaya dağılması için elinizde gezdirin. Kısa bir süre için yine tütsünüzü yaktığınız alanı havalandırabilirsiniz.

Ağaç tütsünüzü 45 derecelik bir eğimle tutup, ucunu 5 – 10 saniye boyunca tutuşturun ve üfleyerek söndürün. Palo Santo’nun aromatik dumanını, bulunduğunuz ortamda ve üzerinizde gezdirin. Tütsünüzü abalone deniz kabuğunun içine bırakabilir, bir kez daha yakıp bir de abalone deniz kabuğu içindeyken kokusunun bulunduğunuz alana nüfuz etmesini bekleyebilirsiniz.

%100 doğal olan Palo Santo konik tütsü ve çubuk tütsüler, Palo Santo talaşından ve reçinesinden yapılıyor.

Konik ve çubuk tütsüler, Palo Santo ağacının talaşının ve reçinesinin sıkıştırılmasıyla yapıldıkları için daha hızlı ve yoğun yanabilirler.

Ağaç tütsünün ucu 30 saniye boyunca tutuşturulduktan sonra üflenerek söndürülür ve ateşin dumanı da birkaç dakika tüter. Bir adet Palo Santo ağaç tütsü ile bu işlem 8-10 kere tekrar edilebilir.
Konik tütsü yaklaşık 20-25 dakika boyunca yanar. Çubuk tütsü ise 40-45 dakika boyunca yanar.

Sahteden ziyade ekstra yağ sürülerek, doğal olmayan yollarla aroması artırılan ürünler olabiliyor. Ekstra yağ eklenmiş Palo Santo tütsüleri çok daha çabuk tutuşur, normalden daha yoğun duman ve yağlı bir aroma ortaya çıkarır.

Ürünlerimizin her biri şık tasarımlı kutuları içerisinde sunulan raf ürünleridir. Kutularımız, sürdürülebilir ormanlardan elde edilen, geri dönüştürülmüş kraft malzeme kullanılarak hazırlanmıştır.

Kaliforniya’da yetişen bir adaçayı türüdür.

İki tür de dekoratif ve tıbbi amaçlı olarak kullanılmaktadır, fakat yaygın adaçayı daha çok bitki çayı ve baharat olarak kullanılırken, “White Sage” çok daha yoğun ve aromatik kokusu ile tütsü olarak tercih edilir.

California White Sage tütsü olarak kullanılmaktadır.

Şamanlar ve şifacıların kötülükleri uzak tutmak, anlaşmazlıkları çözmek, düzeni ve huzuru sağlamak için kullandıkları tütsülerden biri olan White Sage yakıldığında, hava kaynaklı bakterilerin çoğunu yok ederek havayı temizliyor ve uyku kalitesini artırıyor.

White Sage tütsü dumanının aromatik kokusu odaklanmayı sağlar ve stres seviyesini, depresyon ve kaygı bozukluklarının semptomlarını azaltır.

Bulunduğunuz ortamdaki pencerelerden birini açın. Tütsü demetinizin yapraklı ucunu birkaç saniye tutuşturun ve üfleyerek söndürün. Tüten demeti abalone kabuğu içine yerleştirin ve dumanını bulunduğunuz ortamda ayrıca üzerinizde gezdirerek negatif enerjilerden arının. Bir demet White Sage tütsü ile bu temizliği 8 – 10 defa tekrarlayabilirsiniz.

Tütsüleme işleminden sonra ısıya dayanıklı kap içinde bırakılan tütsüler birkaç saniyede kendiliğinden söner.

Tüm White Sage tütsü demetlerimiz California’da sürdürülebilir tarım yöntemleri kullanan ekolojik ekim alanlarında üretiliyor.

Ürünlerimizin her biri şık tasarımlı kutuları içerisinde sunulan raf ürünleridir. Kutularımız, sürdürülebilir ormanlardan elde edilen, geri dönüştürülmüş kraft malzeme kullanılarak hazırlanmıştır.

Abalone deniz kabuğu, Great Loom’un armağanı olarak ritüel kitlerimizde yer almaktadır.

Ritüel kitlerimizde yer alan abalone deniz kabuğu ayrıca satılmamaktadır.

Abalone, yaşam alanı Altantik Okyanusu’ndan Hint ve Pasifik Okyanuslarına kadar uzanan kabuklu bir deniz canlısıdır.

Great Loom Ritüel Kitlerinin hediyesi olan Abalone’lerimizi, Yeni Zelanda’da sürdürülebilir ve ekolojik üretim yapan çiftliklerden getiriyoruz. Abalone kabukları hiçbir işlem uygulamadan tamamen doğal hallerinde sizlere ulaştırıyoruz.

Altı çeşit ritüel kitimiz bulunuyor.

 • Palo Santo Ağaç Tütsü Seti %100 Doğal
 • Palo Santo Tütsü Seti %100 Doğal
 • Şifa Seti %100 Doğal
 • Arınma Seti %100 Doğal
 • California White Sage Tütsü Seti %100 Doğal
 • Mini Set %100 Doğal

Great Loom Ritüel Kitlerinde sizlere armağan olarak yolladığımız abalone kabuklarının eni yaklaşık 10 cm – boyu ise yaklaşık 13 cm ölçüsünde.

Ürünlerimizin her biri şık tasarımlı kutuları içerisinde sunulan raf ürünleridir. Kutularımız, sürdürülebilir ormanlardan elde edilen, geri dönüştürülmüş kraft malzeme kullanılarak hazırlanmıştır.

Hamilelikte bitki çayı, bitki yağı gibi ürünlerin kullanımı sınırlandırıldığı için, biz de tamamıyla bitkisel olan tütsülerimizi kullanmamanızı öneririz. Detaylı bilgi almak isterseniz lütfen doktorunuza danışınız.

Tütsü dumanı yoğun olduğu için çocuk veya yetişkin fark etmeksizin, tütsü yakılan ortamın öncesinde ve sonrasında havalandırılmasını öneririz.

Sert ve küçük parçalar içerebildiklerinden ürünlerinizi evcil hayvanların ulaşamayacağı yerlerde saklamanızı öneririz.

Sert ve küçük parçalar içerebildiklerinden ürünlerinizi çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklamanızı öneririz.

Meditasyon

Masaüstü Zen Bahçeleri, Masaüstü Zen Bahçesi Aksesuarları

Zen’in kelime anlamı meditasyondur. Zen bahçeciliği, Budizm’in Japonya kolunda görülür. Zen Bahçesi’nin arkasında, Zen Budizm’inin doğa ile iç içe oluşu vardır. Zen Bahçesi zaman zaman karşımıza Japon Kaya Bahçesi ismiyle de çıkar. Bir çeşit bahçe düzenleme sanatıdır ve içinde meditatif bir anlam barındırır.

Japonya’daki Zen Bahçelerinden esinlenilerek tasarlanmış, evinizde, ofisinizde masa ya da sehpa üzerine yerleştirebileceğiniz minyatür bir tasarımdır. İçinde yer alan objeleri Zen Bahçeciliği felsefesini temel alarak yerleştirebilirsiniz.

Üç çeşit Mini Zen Bahçesi’ni sizlere sunuyoruz.

 • Minyatür Aksesuarlı Zen Bahçesi – Fiji
 • Minyatür Aksesuarlı Zen Bahçesi – Mykonos
 • Minyatür Aksesuarlı Zen Bahçesi – Kyoto
 • Minyatür Aksesuarlı Zen Bahçesi – Fiji: 19 x 13 x 2 cm
 • Minyatür Aksesuarlı Zen Bahçesi – Mykonos: 18 x 18 x 2 cm
 • Minyatür Aksesuarlı Zen Bahçesi – Kyoto: 18 x 18 x 2 cm

Evet alabilirsiniz. Bir mini Zen Bahçesi edindikten sonra dilerseniz aksesuar setlerinden alıp farklı yerleştirmeler yapabilirsiniz.

Mini Zen Bahçelerinin felsefesinde; küçükte büyüğü görmek, bir kum zerresinden bütüne ulaşmak, bir kum zerresinde bütünü fark etmek yatar. Minik tırmık ile kum üzerinde yapılan hareketler sinir sistemini sakinleştirir. Tırmıkla şekillendirilen kumdan çıkan ses, odaklanmayı arttırır. Tercihe göre kullanılan aksesuarlar, imgelem gücünüzü destekler. Çalışırken, sıkılıp verilen molalarda Mini Zen Bahçenizi düzenlemek enerjinizi yeniler.
Ayrıca Bir Zen Bahçesi ile meşgul olmak meditasyona oturduğunuzda alanınızda kalabilmeniz için sizi destekler. Çünkü bu tip bir uğraş zihni hazırlar yani meditatif bir hale geçiş, bahçenizle ilgilenirken başlar. Zihin sakinleşir, el, göz ve zihin koordinasyonu başlar.

Zen Bahçelerinde kullanılan aksesuarların anlamları için lütfen tıklayın.

Sert ve küçük parçalar içerebildiklerinden ürünlerinizi evcil hayvanların ulaşamayacağı yerlerde saklamanızı öneririz.

Sert ve küçük parçalar içerebildiklerinden ürünlerinizi çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklamanızı öneririz.

Evet gerçek. Ayrıca minik tırmıklar ahşap ve Kyoto setinde yer alan çit, bambudur.
Aksesuarlarımızı, Mini Zen Bahçesi Aksesuarları bölümümüzden inceleyebilirsiniz.

Ürünlerimizin her biri şık tasarımlı kutuları içerisinde sunulan raf ürünleridir. Kutularımız, sürdürülebilir ormanlardan elde edilen, geri dönüştürülmüş kraft malzeme kullanılarak hazırlanmıştır.

Yoga & Pilates

Yoga & Pilates Matları, Yoga Ekipmanları

Hijyen kuralları gereği matınızı paketi açılmış olarak iade alamıyoruz. Matınızın dokusunu ve rengini inceleyebilmeniz için mat kutunuzun içinden sizin için hazırlanmış bir parça numune çıkmaktadır. Bu numune, matınızın dokusu hakkında size fikir verecektir.

Great Loom’da üç farklı seride, toplam 9 adet mat çeşidi bulunuyor.

Vegan for the Nature Serisi’nde;

 • Orijinal Mantar Vegan Yoga Matı %100 Doğal
 • Orijinal Mantar Vegan Yoga Matı %100 Doğal Kahverengi
 • %100 Doğal Mantar Yüzeyli Yoga Matı
 • %100 Doğal Mantar ve Kauçuk Yoga Matı
 • Feel the Nature Serisi’nde;

 • %100 Doğal Kauçuk Mat – Dolunay Desenli
 • %100 Doğal Kauçuk Mat – Mandala Desenli
 • Touch the Nature Serisi’nde;

 • Ekolojik Pilates Matı
 • %100 Doğal Jüt Mat
 • %100 Doğal Kauçuk Seyahat Matı
 • Kendinize uygun en iyi yoga matını seçmenizde yardımcı olmak üzere hazırladığımız Blog yazılarımızı okuyabilirsiniz.

  En İyi Yoga Matı Nasıl Seçilir?
  En İyi Yoga Matı

  Mantar matlarımız, %100 doğal ve ekolojiktir ve PETA onaylı vegan sertifikasına sahiptir. Yapımında hayvansal herhangi bir ürün kullanılmamıştır, hayvanlar üzerinde test edilmemişlerdir, sürdürülebilir tarım uygulamalarına uygun olarak üretilmişlerdir.

  PETA, yaklaşık iki milyon destekçiye sahip olan, dünyanın en büyük hayvan hakları organizasyonudur ve açılımı şöyledir: Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler (People fort he Ethical Treatment of Animals). Bu organizasyon, fabrika çiftçiliği, kürk çiftçiliği, hayvan testleri ve hayvanların eğlence amaçlı kullanılması konularına özellikle odaklanmaktadır.

  PETA gibi organizasyonlar tarafından sertifikalı olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz.

  Great Loom markalı tüm yoga matlarımız %100 doğaldır.

  Pilates matları, yoga matlarına göre biraz daha kalın ve yastıksı bir yapıdadır. Yogada ise asanaların uygulanışı gereği matların daha ince olması, eklemlerin korunması için önemlidir.

  Evet satıyoruz. %100 ekolojik ve güvenli POE malzeme ve entegre kalıplama tekniği kullanılarak üretilen Great Loom POE Mat, zararlı kimyasal veya ağır metaller içermez.

  Doğal mantar malzeme kullanılarak üretilmiş olan yoga matıdır. İnsan derisi gibi nefes alabilen bir yapıya sahiptir ve kaydırmayan, sağlam tutuşlu bir dokusu vardır.

  %100 doğal Jüt Yoga Matı, keten lifinden üretilmiştir. Tutuşu sağlamdır ve kaydırmaz.

  Su tutmayan pürüzsüz dokusuyla kaydırmaz, doğal kauçuk taban ve katmanlar arasına eklenen keçe kısmı ile ekstra destek, denge ve yastıklama sağlar.

  Matınız doğal malzemeden üretildiyse malzemenin kendine özgü doğal kokusu dışında bir koku olmaz. Terleme ve sık kullanım nedeniyle oluşabilecek kokuları doğal malzemeden üretilmiş olan matlarımız hapsetmez ancak yine de hijyen nedeniyle her kullanım sonrası matınızı yumuşak bir bez yardımıyla sirkeli suyla, ardından durulanmış bezle silin ve kuruduktan sonra matınızı kaldırın.

  Orijinal Mantar Vegan Yoga Matı %100 Doğal Naturel

  • Ölçüler: 180 cm x 60 cm x 4 mm
  • Ağırlık: 1200 gr

  Orijinal Mantar Vegan Yoga Matı %100 Doğal Kahverengi

  • Ölçüler: 180 cm x 60 cm x 4 mm
  • Ağırlık: 1200 gr

  %100 Doğal Mantar Yüzeyli Yoga Matı

  • Ölçüler: 183 cm x 65 cm x 4 mm
  • Ağırlık: 850 gr

  %100 Doğal Mantar ve Kauçuk Yoga Matı

  • Ölçüler: 178 cm x 60 cm x 4 mm
  • Ağırlık: 3000 gr

  %100 Doğal Kauçuk Mat – Dolunay ve Mandala Desenli

  • Ölçü: 185 cm x 68 cm x 4,5 mm
  • Ağırlık: 2900 gr

  %100 Doğal Jüt Mat

  • Ölçü: 183 cm x 61 cm x 5 mm
  • Ağırlık: 1700 gr

  %100 Doğal Kauçuk Seyahat Matı

  • Ölçü: 183 cm x 61 cm x 2 mm
  • Ağırlık: 1200 gr

  Ekolojik Pilates Matı

  • Ölçü: 185 cm x 68 cm x 6 mm
  • Ağırlık: 1300 gr

  Bir yoga matını pilates pratiklerinizde de kullanabilirsiniz. Ancak bir pilates matında yoga yapılması eklemleri koruyamayacağı ve pilates matının üzerinde dengeli durulamayacağı için bu kullanım önerilmez.

  Evet, %100 Doğal Kauçuk Seyahat Yoga Matımız katlanabilirdir. Great Loom Doğal Kauçuk Süper İnce Mat, kaydırmayan ince yapısı sayesinde havlu görevi görerek tüm matların üzerine serilebilir. Böylece hiçbir hijyen veya kayma problemi yaşamadan bütün matları güvenle kullanabilirsiniz.

  Great Loom Yoga Matları size, dayanıklı bir kutu içinde ulaştırılmaktadır. Matınızı kullandıktan sonra silin, kurutun ve kutusuna kaldırın. Ayrıca matınız için bir mat kılıfı edinebilir ve matınızı bu kılıfın içinde muhafaza edebilirsiniz.

  Her kullanım sonrası matınızı yumuşak bir bez yardımıyla sirkeli suyla, ardından durulanmış bezle silin ve kuruduktan sonra matınızı kaldırın.

  Yoga blokunu asanalarda destek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, yerde oturarak yaptığınız meditasyon, nefes çalışması gibi uygulamalarda, oturma kemiklerinizi destekleyip kalçanızı yükselterek omurganızın doğal kıvrımıyla yukarıya uzamasını sağlayabilirsiniz. Böylece diyaframınız kapanmamış, belinize yük binmemiş, dizleriniz ise rahat etmiş olur.

  Yoga, kendimize ve çevremize “şiddetsizlik” felsefesini çok önemser. Bu anlayışa saygı duyarak sizlere doğal malzemeden yapılmış ürünler sunuyoruz. PETA onaylı vegan sertifikasına sahip Great Loom %100 Doğal Mantar Yoga Bloku, anti-bakteriyel ve anti-alerjeniktir. Kaydırmaz yüzey özelliğiyle de kullanım kolaylığı sunar.

  • Standart Yoga Bloku: 22,7 x 12 x 7,5 cm / Ağırlık: 560 gram
  • Yassı Yoga Bloku: 30,5 x 20,5 x 5 cm / Ağırlık: 860 gram

  Vegan for the Nature serisinde bulunan mantar mat ve bloklarımız Portekiz’de üretilmiştir.
  Feel the Nature ve Touch the Nature Serilerinde bulunan matlarımız ise dayanıklılığı ve performansı açısından yoga profesyonellerinin ve yoga uygulayıcılarının en çok güvendiği ve tercih ettiği, dünyaca ünlü yoga matlarının üreticisi tarafından üretilmektedir.