En İyi Yoga Matı

En İyi Yoga Matı

Vegan, ekolojik, %100 doğal yoga matları Great Loom ile Türkiye’de

%100 doğal materyallerle üretilen, Great Loom Yoga Matlarıyla tanışın. Yoga uygulayıcılarının ve bu alanda profesyonel olarak çalışanların en çok güvenip tercih ettiği, dünyaca ünlü yoga matlarının üreticisi tarafından üretilen Great Loom Yoga Matları, mantar, kauçuk ve jüt (keten) olmak üzere, ekolojik ve doğal materyallerden oluşuyor.
Great Loom Yoga Matları; “Feel the Nature”, “Touch the Nature” ve “Vegan for the Nature” serileriyle yoga severlerin gönlünde çok farklı bir yere sahip olacak. Hem doğal olmaları hem kaydırmazlık özellikleri sayesinde, en iyi yoga matı segmentinde yer almayı hak eden kaliteye ve dayanıklılığa sahip olan Great Loom Yoga Matları’nı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de sadece Great Loom’da yer alan Vegan Serisi, üç farklı mat seçeneği sunuyor. Bu üç ürünün dikkat çeken özelliklerinden biri, Peta onaylı vegan sertifikasına sahip olmaları. Toz tutmayan, anti-bakteriyel ve anti-alerjenik özelliğe sahip mantar matlar, Portekiz’de tasarlanıp geliştirildi. Asana pratiklerinizi uygulamak için en ideal yoga matı olmaya aday olan %100 doğal matlar, su geçirmeme özellikleri sayesinde de en yoğun ve terli geçen çalışmalarda hızla kuruyor, koku barındırmıyor.
OKUMA ÖNERİSİ: En İyi Yoga Matı Nasıl Seçilir?

VEGAN SERTİFİKALI DOĞAL YOGA MATLARIYLA FARKLI BİR ASANA DENEYİMİ YAŞAYIN

Great Loom Yoga Matları Vegan Serisi Türkiye’de sadece Great Loom’da yer alan Vegan Serisi’ndeki matlara biraz daha yakından bakalım:
  • %100 Doğal Orijinal Mantar Vegan Yoga Matı

İnsan derisi gibi nefes alabilen bir yapıya sahip. Anti-bakteriyel ve anti-alerjenik. Su geçirmiyor. Kaydırmıyor. Kimyasal madde barındırmıyor. Uzun süreli kullanıma dayanıklı. Nemli bezle kolayca temizleniyor, saniyeler içinde kuruyor. 1200 gram ağırlığında.

  • %100 Doğal Mantar Yüzeyli Yoga Matı

Doğal ve ekolojik. Anti-bakteriyel ve anti-alerjenik. Tabanında; lateks, EVA, PVC gibi kimyasal maddeler içermeyen kauçuk dolgu malzemesi bulunuyor. Kaydırmıyor. Nemli bezle kolayca temizleniyor, saniyeler içinde kuruyor. 850 gram ağırlığında.

  • %100 Doğal Mantar ve Kauçuk Yoga Matı

İki doğal malzemenin uyumlu karışımı. Kaydırmıyor. İçeriğindeki sürdürülebilir malzeme sayesinde antimikrobiyal özelliklere sahip. Kimyasal madde barındırmıyor. Ter ve benzeri ağır kokuları da bünyesinde barındırmıyor. %100 yenilenebilir malzemeden oluşuyor.

İZLEME ÖNERİSİ: Mat Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

DOĞAYI YOGA PRATİĞİNİZDE HİSSEDİN

Great Loom Yoga Matları Feel the Nature Serisi Yogadaki asanalar (yoga duruşları) doğadan esinlenilerek oluşturulmuş ve adlandırılmıştır. Ağaç duruşu, kobra, çekirge, aşağı bakan köpek, kertenkele… Pek çok duruş ismiyle birlikte doğadan gelir ve doğa, yoga pratiklerimiz için her zaman ilham vericidir. Great Loom Yoga Matları serilerine isim verirken bu nedenle doğayı vurgulamak istedik.
UYGULAMA ÖNERİSİ: Güneşe Selam
Feel the Nature Serisi, %100 doğal kauçuk matlardan oluşuyor. Seride, Dolunay Desenli ve Mandala Desenli olmak üzere iki seçenek ve siyah, yeşil, gül kurusu, mavi, mor olmak üzere beş adet renk seçeneği bulunuyor.

Yogaya yeni başlayanlardan ustalaşmış yogilere tüm kullanıcıların seveceği bir mat

Great Loom Yoga Matları, Feel the Nature Serisi’ne biraz daha yakından bakalım:
  • Dolunay ve Mandala Desenli %100 Doğal Kauçuk Matlar

%100 doğal kauçuktan üretilen Feel the Nature Serisi’ndeki matlar, PVC içermiyor ve yüksek kaliteli toksik olmayan malzemeler kullanılarak üretildi. Su tutmuyor ve ekstra tutuş sağlıyor, kaydırmıyor. Yoga matı standart ebadından biraz daha geniş oldukları için ekstra bir alan sağlıyorlar. Güçlü doğal kauçuk tabanın yanı sıra katmanlar arasına eklenen keçe kısmı, ekstra destek sağlıyor ancak bu, yoga matının ideal inceliğinden ödün vermiyor. Nemli bir bezle kolayca temizlenebiliyor. Mandala desenli matlarda da Dolunay desenli matlarda da matın üzerine yerleşmeyi ve hizalanmayı kolaylaştıran akıllı çizgiler yer alıyor.

DOĞAYA YOGA PRATİĞİNİZLE DOKUNUN

Great Loom Yoga Matları Touch the Nature Serisi Great Loom Yoga Matlarımızda doğadan aldığımız ilham ayrıca Touch the Nature Serisi’ni ortaya çıkardı. Bu seride diğer serilerimizden farklı olarak, pilates matı da yer alıyor.
  • Great Loom Ekolojik Pilates Matı

%100 ekolojik ve güvenli POE malzemeden oluşuyor. Zararlı kimyasal ve ağır metaller içermiyor. Her iki yüzeyinde de kabartmalı bir doku bulunuyor. Bu sayede de su tutmayan mat, ekstra tutuş sağlıyor. Pilates, fitness gibi yoğun terlemenin olduğu pratiklerde bile kayma olmuyor. Çevre dostu olan Great Loom POE Matı uzun süreli kullanım için de oldukça dayanıklı.

Pilates için en iyi mat seçeneklerinden biri olan Great Loom Ekolojik Pilates Matı, çift taraflı kullanılabiliyor ve ideal kalınlığının yanı sıra destekleyici esnek yüzeyi sayesinde yoğun basınç etkisini absorbe ediyor. Böylece diz, el bileği, ayak bileği gibi mutlaka dikkat edilmesi gereken eklemler korunabiliyor. Touch the Nature Serisi’ndeki Great Loom Yoga Matları’na yakından bakalım:
  • %100 Doğal Jüt Mat (Organik Keten Mat)

Çevre dostu, doğal ve geri dönüştürülebilir. Yüzeyi, organik jüt (keten) lifinden ve vegan. Mavi, kahve, bordo, mor, pembe ve turkuaz olmak üzere altı adet renk seçeneği bulunuyor. Üst yüzeyindeki doğallık hissi veren dokulu yapı, yoga pratiklerinizde sizi destekliyor ve kaymaya engel oluyor. Tabanında ise yer alan ekstra destek, matınızın yüzeyde kaymasını engelliyor. Zararlı toksik kimyasallar veya ağır metaller içermiyor. İçeriğindeki doğal keten tohumu ile anti-mikrobiyal özellik sunuyor.

Neden keten? Keten, insanlar tarafından keşfedilen ve kullanılan en eski doğal liflerden biri olma özelliği taşıyor. Keten lifi yoğun ve sağlam olmasının yanı sıra; yumuşak ve nemi emen bir yapıya sahip. Bu da eforlu ve yoğun terli geçen yoga pratiklerinde bile %100 Doğal Great Loom Jüt Matları’nın üzerinde kendinizi rahat ve güvende hissetmenizi sağlıyor.
  • %100 Doğal Kauçuk Seyahat Matı

Hem çevre dostu, hem incecik bir mat… Bu yoga matı, yoga havlusu yerine kullanım imkânı sunuyor. Dilediğiniz matın üzerine serip tüm matları kişiselleştirebilirsiniz. Dikkat çekici bir diğer özelliği; 2mm incelikte, 1200 gram ağırlıkta olması ve katlanarak çantanızda taşınabilmesi. PVC içermeyen Great Loom %100 Doğal Kauçuk Seyahat Matı, bu doğal yapısı sayesinde su tutmuyor ve kaydırmıyor. İlk kullanımdan önce matınızı temizlemenizi öneririz. Bu şekilde matın kavrama ve tutuş özelliğini artırabilirsiniz. Ayrıca her pratikten sonra nemli bir bez ile matınızı silmek yeterli olacaktır.

Türkiye’de sadece Great Loom’da bulabileceğiniz doğal konseptli yoga matları, en iyi yoga matı arayanlar için ideal seçenekler barındırıyor. Kısa bir süre için %30 indirimli satın alınabilen Great Loom Yoga Matları’nı yakından tanıyın.

Great Loom İçerik Ekibi

Bloga dön