Featured collection

PALO SANTO AĞACI

Palo Santo saymakla bitmeyen özellikleri ile Orta ve Güney Amerika şamanlarının binlerce yıldır ritüellerinde kullanmaya devam ettiği kadim bir ağaçtır. Palosanto ağacı tütsüleri, meditasyon ve asana pratiğinden önce ya da ay ritüellerinde ortamın enerjisini temizlemek için tercih ediliyor.

PALO SANTO NASIL YAKILIR?

Palo santo ağaç tütsü kullanımı için yapmanız gereken Palo Santo’yu 45 derecelik bir eğimle tutarak, ucunu 30 saniye boyunca tutuşturup, üfleyerek söndürmek. 1-2 dakika boyunca tütsülenen ortamınız ağır enerjiden temizlenir, dengeli ve arınmış bir hale gelir.

Palo Santo Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Palo Santo nedir?

Orta ve Güney Amerika’da bulunan, “Kutsal ağaç” anlamına gelen Palo Santo’nun kuruyan ve kendiliğinden dökülen dalları toplanıyor ve tütsü olarak kullanılıyor.

2. Palo Santo’nun kokusu neye benziyor?

Palo Santo ağacının kokusunda, narenciye, nane, çam notaları vardır.

3. Palo Santo’nun içinde katkı maddesi var mı?

Palo Santo’nun içinde hiçbir katkı maddesi yoktur ve %100 doğaldır. Kuruyan Palo Santo ağaç dalları toplanır ve yakılmak üzere küçük parçalar haline getirilir. Palo Santo’nun doğal bileşeni, antidepresanların yapımında kullanılan limonene açısından zengindir.

4. Palo Santo ağaç tütsülerin boyutları neden birbirinden farklı?

Palo Santo ağaç tütsü parçaları elle şekillendirilir, fabrikasyon bir üretim yoktur. Kalınlıkları birbirinden farklı olabilir.

5. Palo Santo tütsüler, ağaçlar kesilerek mi elde ediliyor?

Palo Santo ağaçlarını ve dallarını kesmek yasak. Tütsüler, düşen dallardan elde ediliyor.

SERFOR Sertifikalı tütsülerimiz, Peru’da devlet kontrolünde sürdürülebilir tarım yöntemleri kullanan yerel halk tarafından toplanıp Great Loom için hazırlanıyor ve özenle paketlenerek sizlere ulaşıyor.

SERFOR (Servicio Nacional Forestal y de Fauna Silvestre) hakkında bilgi için:
http://www.fao.org/south-south-gateway/database/detail/en/c/346495/

https://www.gob.pe/serfor

6. Palo Santo’nun yararları nelerdir?

Palo Santo’nun Beş Şifası ve Kuru Dallardan Gelen Güzel Kokulu Şifa: Palo Santo başlıklı yazılarımızdan detaylı olarak Palo Santo’nun yararlarını öğrenebilirsiniz.

7. Palo Santo ne zaman yakılır?

Palo Santo’yu her gün birkaç kez, birkaç dakika yakarak kullanabilirsiniz. Ayrıca kendinize ayırdığınız özel zamanlarda örneğin meditasyon ya da yoga pratikleri öncesi bulunduğunuz alanın enerjisini temizlemek, havasını tazelemek için kullanabilirsiniz. Günlük kullanım için de sabahları güne başlarken ve gece uyumadan önce, enerjinizi düşük hissettiğiniz zamanlarda, dikkatinizi toplamakta zorlandığınızda, kendinizi depresif ve çökkün bir enerji halinde hissettiğinizde, Palo Santo ağaç tütsünüzü yakabilirsiniz.

8. Palo Santo’yu yaktıktan sonra bulunduğum alanı havalandırmalı mıyım?

Palo Santonuzu yakmadan önce bulunduğunuz alanın havasını tazeleyin, pencereleri açın… Daha sonra Palo Santo tütsünüzü yakın, dumanın odaya dağılması için elinizde gezdirin. Kısa bir süre için yine tütsünüzü yaktığınız alanı havalandırabilirsiniz.

9. Palo Santo tütsü nasıl yakılır?

Ağaç tütsünüzü 45 derecelik bir eğimle tutup, ucunu 20 – 30 saniye boyunca tutuşturun ve üfleyerek söndürün. Palo Santo’nun aromatik dumanını, bulunduğunuz ortamda ve üzerinizde gezdirin. Tütsünüzü abalone deniz kabuğunun içine bırakabilir, bir kez daha yakıp bir de abalone deniz kabuğu içindeyken kokusunun bulunduğunuz alana nüfuz etmesini bekleyebilirsiniz.

10. Palo Santo konik tütsü ve çubuk tütsü neyden yapılıyor?

%100 doğal olan Palo Santo konik tütsü ve çubuk tütsüler, Palo Santo talaşından ve reçinesinden yapılıyor.

11. Palo Santo konik tütsü ve çubuk tütsü ile Palo Santo ağaç tütsü arasındaki fark nedir?

Konik ve çubuk tütsüler, Palo Santo ağacının talaşının ve reçinesinin sıkıştırılmasıyla yapıldıkları için daha hızlı ve yoğun yanabilirler.

12. Palo Santo ağaç, konik ve çubuk tütsülerin yanma süreleri nedir?

Ağaç tütsünün ucu 30 saniye boyunca tutuşturulduktan sonra üflenerek söndürülür ve ateşin dumanı da birkaç dakika tüter. Bir adet Palo Santo ağaç tütsü ile bu işlem 8-10 kere tekrar edilebilir.

Konik tütsü yaklaşık 20-25 dakika boyunca yanar. Çubuk tütsü ise 40-45 dakika boyunca yanar.

13. Sahte Palo Santo var mı? Gerçeğini sahtesinden nasıl ayırabilirim?

Sahteden ziyade ekstra yağ sürülerek, doğal olmayan yollarla aroması artırılan ürünler olabiliyor. Ekstra yağ eklenmiş Palo Santo tütsüleri çok daha çabuk tutuşur, normalden daha yoğun duman ve yağlı bir aroma ortaya çıkarır.

14. Palo Santo nasıl bir ambalajla teslim ediliyor?

Ürünlerimizin her biri şık tasarımlı kutuları içerisinde sunulan raf ürünleridir. Kutularımız, sürdürülebilir ormanlardan elde edilen, geri dönüştürülmüş kraft malzeme kullanılarak hazırlanmıştır.