BİRAZ İLGİ-ALTINCI ÇAKRA – ÜÇÜNCÜ GÖZ ÇAKRASI, AJNA

 

Hayat, uzun, eğlenceli, karışık, bazen zor, bazen de gizemli bir yolculuk. Güçlü bir Üçüncü Göz Çakrası bize bu yolculukta sezgilerimize, öngörülerimize güvenebilmeyi sağlar. Peki her sezgi ve öngörü güvenilir mi? Maalesef hayır.
Çoğu zaman öngörü dediğimiz şeyler biraz geçmiş tecrübelerimizden edindiğimiz ön kabuller. Kendinize bağımsız bir gözle bakın; hayatı olduğu gibi görebiliyor musunuz? Yoksa hep geçmişin gözlüğüyle mi değerlendiriyorsunuz her şeyi Hayatı olduğunu gibi görebildikten sonra, sezgisel bilgi daha gerçekçi bir biçimde bize gelecektir.

Üçüncü Göz Çakra’nız kalıpların dışına çıkmakla, hayal kurmakla, görünmeyeni sezebilmekleilgili. Kalıpların dışında ne var merak etmiyor musunuz?

Haydi Üçüncü Göz Çakranız için kolları sıvayalım.
Mesela 21 gün aşağıdaki önerilerimizi gündelik hayatınıza sokun, testimizi daha sonra tekrar yapın. Bakalım sonuç ne çıkacak? Ne dersiniz?

● Uyanır uyanmaz rüyalarınızı yazın. Rüyalarınızı hatırlamıyorsanız bile sizde bıraktığı duyguları yazın.
● Her gün 10 dakika nasıl bir hayatınız olmasını isterdiniz, görselleyin. Süreyi uzatabilirsiniz. Eğer görsellemeyi yaparken hayali engellerle karşılaşırsanız bunlara takılmayın. Hayalinize devam edin.
● Renkleri seyredin, renk tonlarını fark edin. Parmak boyasıyla desenler yapın.
● Muma, günışığına, güneş ışığına bir süre bakın ve daha sonra gözlerinizi kapatın. İç gözünüzün gördüklerine odaklanın.
● Gündelik hayatta kendinizi bazı şeyleri inkâr ederken yakalıyor musunuz, fark edin. Bunları yazın.
● Sabahları uyandığınızda ya da ihtiyaç duyduğunuz her an aşağıdaki olumlamaları tekrar edin:

– Olanı olduğu gibi görüyorum.
– İçimdeki bilgeliğe kulak veriyorum.
– İçimdeki berraklığı, duruluğu hayatla paylaşıyorum.

İçinizdeki ışığın parlamasına izin verin.