DAHA ÇOK İLGİ, DAHA ÇOK ÖZEN-ALTINCI ÇAKRA – ÜÇÜNCÜ GÖZ ÇAKRASI, AJNA

 

Üçüncü Göz Çakranız zayıf çıktı, öyle mi? Acaba gündelik hayatın hayhuyuna kendinizi çok mu kaptırdınız? Sezgisel olana kendinizi kapatmış olabilir misiniz? “Elle tutulana, gözle görülene inanırım ben” mi diyorsunuz? Ya hayal gücü? Ya bazen bize aklımızdan farklı şeyler söyleyen sezgilerimiz? Elbette size bilimden ayrılın demiyoruz… Yapacağınız bazı küçük, basit ve eğlenceli çalışmalarla akıl kadar işinize yarayacak yeni bir “göz” keşfedebilirsiniz belki.

Truman Show filmini düşünün; Truman Burbank yaşadığı muhteşem, düzenli, güvenli adasının dışında bir hayat olduğunu seziyordu. Etrafında o adadan çıkabilen kimse olmamasına rağmen aklında hep “Acaba ada dışında ne var?” sorusu vardı. İşte Üçüncü Göz Çakramız bize bu gücü verir; kalıpların dışına çıkabilmek, hayal kurabilmek, sezgilerine güvenebilmek. “Ada”nın dışında ne var merak etmiyor musunuz?

Haydi o zaman, Üçüncü Göz Çakranız için kolları sıvayalım.
21 Gün aşağıdaki önerilerimizi gündelik hayatınıza sokun, testimizi daha sonra tekrar yapın. Bakalım sonuç ne çıkacak? Ne dersiniz?
● Uyanır uyanmaz rüyalarınızı yazın. Rüyalarınızı hatırlamıyorsanız bile sizde bıraktığı duyguları yazın.
● Her gün 10 dakika nasıl bir hayatınız olmasını isterdiniz, görselleyin. Süreyi uzatabilirsiniz. Eğer görsellemeyi yaparken hayali engellerle karşılaşırsanız engelleri görmezlikten gelin ve görsellemeye devam edin.
● Renkleri seyredin, renk tonlarını fark edin. Parmak boyasıyla desenler yapın.
● Muma, günışığına, güneş ışığına bir süre bakın ve daha sonra gözlerinizi kapatın. İç gözünüzün gördüklerine odaklanın.
● Gündelik hayatta kendinizi bazı şeyleri inkâr ederken yakalıyor musunuz, fark edin. Bunları yazın.
● Sabahları uyandığınızda ya da ihtiyaç duyduğunuz her an aşağıdaki olumlamaları tekrar edin:

– Olanı olduğu gibi görüyorum.
– İçimdeki bilgeliğe kulak veriyorum.
– İçimdeki berraklığı, duruluğu hayatla paylaşıyorum.

İçinizdeki ışığın parlamasına izin verin.