Ünlülerin Doğal Taş Tutkusu

Ünlülerin Doğal Taş Tutkusu

Dünyanın dengesi bir süredir bildiğimiz gibi değil… Salgın, iklim krizi, yangınlar, alışık olmadığımız sağlık ve hava olayları, belirsizlik, bizleri haklı olarak bazı arayışlara daha çok yöneltiyor. Kendimizi sağaltma yolları ararken çeşitli desteklere ihtiyaç duyuyoruz… Bazı şifalanma teknikleri, meditasyon ve yoga gibi pratikler bizim için önemli birer destekleyici haline geldi. Yerküremiz bizim evimiz, çevre için, iklim için, sağlıklı toplumsal yaşam için üzerimize düşenleri yapmak çok değerli ve aynı zamanda kişisel dünyamızda ruhsal dengemizi korumak de yine hem kendimize hem de çevremize, dünyamıza dair bir sorumluluk… Dünyamıza yerleşmiş, burada var olan benliğimizin barındığı evimiz son zamanlarda bizler için daha zor anlam taşır oldu. Pandemi döneminde evlerimize kapanmak; mekan algımızı, yuvamız ile kurduğumuz ilişkiyi de başka boyuta taşıdı. Bir diğer mekanımız olan bedenimizle kurduğumuz ilişkiyi de gözden geçirdik… Evimizde ve bedenimizde ruhumuzu iyi, dengeli hissettirecek destekler, şifalanma yöntemleri daha çok başvurduğumuz ve kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan çözümler haline geldi.
İnceleme Önerisi
Bunlardan biri de şifalı taşları, doğal taşları evimizde ve yanımızda bulundurma isteği… Bu, yeni bir talep değil aslında… İnsanlar, özellikle Reiki gibi şifalanma tekniklerinde yüzyıllardır ametist, duru kuvars, rose kuvars gibi doğal kristalleri kullanır… Son zamanlarda ise Victoria Beckham gibi dünyaca ünlü isimlerin de doğal taşlara ilgi göstermesi dikkatleri doğal şifalanma yöntemlerine çekti. Biz de sizin için dünyaca ünlü isimlerin doğal taşlara dair tutkularına mercek tuttuk… Bakalım kimler doğal taşların şifasını ve adeta sihirli gücünü keşfetmiş…
İnceleme Önerisi

Konserde şifalı taş desteği alan Adele

Sesiyle büyüleyen İngiliz şarkıcı Adele, anne olduktan sonra bir dönem sahne stresi ve korkusu yaşamıştı ve popüler sanatçı, bu stresini yenmek için kristallerin desteğinden yararlandığını açıklamıştı. Adele kristalleriyle ilgili şunları söylemişti: “Tekrar sahneye çıkacağım zaman çok heyecanlıydım ama muhteşem bir şov oldu ve bir elimde de kristallerim vardı.” Hatta ünlü şarkıcı daha sonra Grammy Ödül törenindeki pek başarılı bulunmayan performansının düşüklüğünü de kristallerinin yanında olmamasına bağlamıştı. Öyle görünüyor ki Adele, tam bir şifalı kristal tutkunu…

Kalbinde pembe kuvars ile Miranda Kerr

Avustralyalı ünlü manken Miranda Kerr, Harper Bazaar’a verdiği bir röportajında kristallerini kalbine yakın muhafaza ettiğini söylemiş, çantasında ve sutyeninde pembe kuvars taşıdığını açıklamıştı.

Kristallere tutkuyla bağlı Jenna Dewan

Ünlü dansçı ve oyuncu, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda ametist ve rose kuvars taşlarıyla poz vererek, “Ben bir hippiyim ve kristalleri seviyorum. Bu yüzden bugün size kristal koleksiyonumu, onları nasıl kullandığımı ve evdeki kişisel gözde kristallerimi anlatacağım!” şeklinde bir post paylaşmış ve YouTube videosunda doğal kristalleri nasıl kullandığını anlatmıştı. Ünlü yıldızın videosuna, “My Favorite Crystals, Their Meanings & Magic, Jenna Dewan” (Favori Kristallerim, Anlamları ve Büyüleri) başlığıyla ulaşıp izleyebilirsiniz. [av_productslider wc_prod_visible='' wc_prod_hidden='' wc_prod_featured='' wc_prod_additional_filter='' sort='0' prod_order='' items='9' offset='0' columns='3' autoplay='no' interval='5' alb_description='' id='' custom_class='' av_uid='av-2omxqv']

Seyahat çantasında taşlarla Naomi Campbell

Süper model Naomi için, seyahat ederken çantasında koruma amaçlı siyah turmalin ve sevgi sembolü olarak pembe kuvars taşıdığı söyleniyor. Ünlü model bir röportajında “Kaç taşla seyahat ettiğimi görmeniz lazım” demiş ve eklemişti: “Bence müthiş bir enerji veriyorlar.”

Victoria & David Beckham çiftinin yol arkadaşları kristaller

Dünyaca ünlü futbol oyuncusu David Beckham, Daily Star’a verdiği röportajında; “Los Angeles’a taşındığımızdan beri ikimiz de kristallerle ilgileniyoruz.” şeklinde bir açıklama yapmıştı. Victoria ise çok spiritual bir yapıya sahip olduğunu belirtmiş ve kristallerle seyahat ettiğini söylemişti.

Çapkınlığını rose kuvars ile açıklayan Ketty Perry

Cosmopolitan’a verdiği bir röportajda ünlü şarkıcı uzun süre bekar kalamamasının nedeni olarak yanında rose kuvars taşımasını göstermiş ve şakayla karışık “Belki de bu durumu ametistle dengelemem gerekiyor.” demişti.

Kristal şifa nedir?

Doğal taşlarla şifa ya da kristallerle şifa, kişinin yaşamına ve zihinsel süreçlerine denge getirmek için özel taşların kullanımını içeren bir tür alternatif terapi olarak geçer.
Kristallerin Küçük Kitabı (The Little Book of Crystals) adlı kitabın yazarı Judy Hall bu çalışmasında “Kristaller benzersiz frekanslara ve enerji alanlarına sahiptirler ve benzersiz özellikler taşırlar.” diyor ve ekliyor: “Kristaller, insan vücudunun dengesiz enerji alanına ‘ahenk’ getirmeye yardımcı olurlar.”

Kristallerin faydaları

Kristallerin iyileştirici faydaları, ağırlıklı olarak zihinsel ve ruhsal sağaltım olarak karşımıza çıkıyor. Doğal taşların ve kristallerin sakin, pozitif ruh halini desteklediği, odaklanmayı artırdığı, hatta bazılarının baş bölgesinde hissedilen ağırlığı ve ağrıyı hafiflettiği söyleniyor. Hemen hemen tüm kültürlerde doğal kristal taşlar iyileştirici, destekleyici ve güçlendirici etkilerinden dolayı şamanlar, şifacılar tarafından kullanılmışlardır. Doğal kristal taşları, güçlendirmek istediğiniz çakralara, burcunuza ya da ihtiyaç duyduğunuz alanlara göre seçebilirsiniz. Aşağıdaki yazımızda taşların özelliklerini ve destekledikleri alanları bulabilirsiniz.
Okuma Önerisi: Doğal Taşlar Bizi Nasıl Destekler?
 
Ayrıca çakranıza göre kristal seçmek için: Çakra Testi

Şifalı kristaller ve özellikleri

  • Duru Kuvars, Denge
  • Rose Kuvars, Aşk-Sevgi
  • Jasper, Güçlendirici
  • Obsidiyen, Koruyucu
  • Sitrin, İyimserlik
  • Kaplan Gözü, Uyum
  • Ametist, İçtenlik
  • Yeşil Aventurin, Şans
  • Lapis Lazuli, Doğru İfade

Tüm bu özelliklerin ne anlama geldiğini ve kristalinizi nasıl seçebileceğinizi okumak için: Şifalı Taşlar ve Özellikleri

Bloga dön