EN İYİ YOGA MATLARIYLA PRATİĞİNİZDE DERİNLEŞİN

Doğal kauçuk yoga matlarından oluşan “Feel the Nature”, ekolojik doğal malzemeler kullanılarak üretilen “Touch the Nature” ve Vegan Sertifikalı yoga matlarından oluşan “Vegan for the Nature” serilerimizle yoga severlere farklı alternatifler sunuyoruz.

Matlarımız

Kişisel Mat Neden Önemlidir?

Kişisel yoga matı, sadece sizin kullanımınıza özel olacağı için hijyenik açıdan güvenlidir. Kullanımlarınız sonrası Great Loom Matlarını hafif sirkeli su ile silmeniz yeterli olur. “İyi hissettiren” doğal dokulu bir yoga matı üzerinde çalışmak sizi motive edecektir. Ayrıca aynı mat üzerinde düzenli olarak yoga/pilates pratiği yaptıkça çalışmanızda ne kadar ilerlediğinizi takip etme şansınız olur. Farklı yoga matlarından farklı sonuçlar almak yerine kişisel matınızın size söylediklerini takip etme şansı elde edersiniz.

Kaydırmayan Yoga Matı

Bir yoga matının kaydırmaz olması en çok aranan özellikler arasındadır. Matın üzerinde kaymamak hem yoga matının dokusuyla ve yapımında kullanılan malzemesiyle hem de uygulayıcının pratiğiyle ilgilidir. Bir yoga duruşunun içinde güçlü, dengeli, hafif durmak önemlidir ancak bunu destekleyen bir yoga matınızın olması gerekir. Sizi destekleyen bir yoga matıyla yogaya başlamak ve pratiklerinizde ilerlemek; kayan ellerle uğraşmak yerine karın, kol, bacak kaslarını keşfetmeye odaklanmak, bedeni sıkmak yerine güçlü ve hafif kullanmayı keşfetmek açısından önemlidir.

YOGA EKİPMANLARI

Yoga, kendimize ve çevremize “şiddetsizlik” felsefesini çok önemser. Bu anlayışa saygı duyarak sizlere doğal malzemeden yapılmış ürünler sunuyoruz. PETA onaylı vegan sertifikasına sahip, sürdürülebilir ve yenilenebilir malzemeden oluşan Great Loom %100 Doğal Mantar Yoga Bloku, anti-bakteriyel ve anti-alerjeniktir. Kaydırmaz yüzey özelliğiyle de kullanım kolaylığı sunar. Yoga bloku, pratiklerinizde pek çok farklı kullanımla bir numaralı destekleyicinizdir.

Yoga Matı Nasıl Seçilir?

Yoga matı seçerken dikkat etmeniz gereken üç temel özellik:

1. Kalınlık/İncelik

Yoga matının ideal kalınlığı/inceliği 4 mm – 5 mm’dir. Kalın, pofuduk matlar yogada uygulanan hareketlerin doğası gereği ayak – el bileği ve diz eklemlerinin bir süre sonra rahatsız olmasına, anatomik hizalanmaya engel olacağı için duruş bozukluklarına, eklem ağrılarına neden olur.

2. Malzeme

Doğal kauçuk, doğal mantar, jüt (keten), ekolojik, sürdürülebilir, vegan özellikler taşıyan yoga matlarıyla hem cildiniz, hem akciğerleriniz hem de içiniz rahat eder… Yogada ve pilateste yapılan pratikler gereği yüz bölgesi dahil bedenin hemen hemen her yeri mata temas eder. Bazı duruşlarda, yüz bölgesi mata dönük bir şekilde nefes alınıp verilir. Bu nedenle üzerinde nefes aldığımız, terleyerek dokunduğumuz malzemelerin doğal olması önemlidir. Great Loom Yoga Matları, %100 doğal olmalarının yanı sıra anti-bakteriyel ve anti-alerjeniktir, kimyasal maddelere gerek kalmadan hijyenik bakımları sağlanabilir. Great Loom Yoga Matı Serilerinde yer alan vegan, ekolojik, doğal malzemelerin kullanıldığı matları tercih edebilirsiniz.

3. Doku

Yoga, ellerle ve ayaklarla yeri kavramayı, yerle teması, gerektirir. Yoga matınızın üzerindeyken elinizin, kolunuzun, bacaklarınızın, yüzünüzün dokunduğu yüzeyin nasıl olmasını istersiniz? Bu soruya vereceğiniz yanıt yoga matı seçerken size çok yardımcı olacaktır. Doğal malzeme içeren yoga matlarının dokusu pratiğiniz sırasında kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır… Matın dokusu, yapımında kullanılan malzemeyle doğrudan ilişkilidir. Bu da matlarda en çok aranan “kaydırmayan yoga matı” özelliğini karşımıza çıkarır. Kauçuk, mantar, jüt (keten) yoga matlarının kaymayı minimuma indirmesi özellikle hem yeni başlayanlar için hem de pratiğinde derinleşmek isteyenler için büyük avantaj.

Önerilerimizi değerlendirirken, aşağıdaki soruların yanıtlarını da düşünerek kendiniz için en ideal Great Loom Yoga Matınızı seçebilirsiniz.

  • Nerede yoga yapıyorsunuz/yapacaksınız?
  • Hangi stilde yoga pratiği yapacaksınız/yapıyorsunuz?
  • Ne sıklıkta yoga yapacaksınız/ yapıyorsunuz?
  • Bütçenizin üst ve alt limiti nedir?
  • Bir yoga matının sizi nasıl desteklemesine ihtiyacınız var?

Ayrıca bu soruların yanıtları henüz sizin için şekillenmediyse, bizim yanıtlarımıza buradan
ulaşabilirsiniz: En İyi Yoga Matı Nasıl Seçilir?